All for Joomla All for Webmasters
Wyniki Analiz Naukowych Szamb Betonowych

Wyniki Analiz Naukowych Szamb Betonowych

Wyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że firmy produkują najtrwalsze a najlepiej zabezpieczone zbiornika z betonu w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili dół gnilny betonowe tradycyjne, kloaka z betonu na przydomową oczyszczalnie ścieków i zbiorniki na wodę deszczową.

Przebadano wszystkie 24 spośród zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności szamba plastikowe betonowego. Postępowanie prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione opierając się na oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV odsłona).

Rezultat badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili też szczerze wzorową jakość szamba w środku, bez streszczenie i pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków wśród zbiornikiem a rurą doprowadzającą nieczystości płynne z pozornie - z gospodarstwa domowego.

Owszem szamba z betonu sprzedawane poprzez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach i ryzyko ich uszkodzenia leży także po stronie nabywcy zbiornika betonowego. Powyższe badania nie dają gwarancji szczelności szamba w przyszłości.

Badacze sugerują ledwie ścisły składanie podług regułami sztuki budowlanej, a regularnie oczyszczanie zbiornika.

Warto wiecznie zagwarantować pasujący zrównoważony serwisu na rzecz naszej instalacji kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując wsio słusznie, jest dozwolone oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na odpady przez wokół 20-30 lat. Owszem jest to możliwe przy warunkiem prawidłowej budowy zbiornika". Tak zależy to też od gruntu na jakim pojemnik jest posadowiony i ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.